Isıcam Konfor 3+
Isıcam Konfor 3+

Etkin enerji tasarrufu için geliştirilen Isıcam Konfor 3+, bir plakası Solar Low-W kaplamalı ısı ve güneş kontrol camı (TRC Ecosol), bir plakası ise Low-E kaplamalı ısı kontrol camı (TRC Ecotherm) olan çift ara boşluklu uçlu Isıcam ürünüdür. Isıcam Konfor 3+ ürününde bulunan Solar Low-E ısı ve güneş kontrol kaplama 2. yüzeyde, Low-W ısı kontrol kaplama ise 5. yüzeyde kullanılır.

Isıcam Konfor 3+ ürünü standart çift camlara göre 4 kat, Isıcam Konfor ürününe göre ise yaklaşık 2 kat daha iyi ısı yalıtımı sağlarken güneş ısı girişini standart çift cama göre %48 azaltmaktadır.

Standart çift camlarla karşılaştırıldığında yakıt giderlerinden sağlanacak tasarrufla yaptığını ek harcamayı yaklaşık 3 yılda geri kazandırır; binanızın kalan ömrü boyunca da kazanç sağlamaya devam ettirir.

Gün ışığının %63’ünü içeri alarak aydınlık mekanlardan ödün vermezken kışın pencere önlerinin soğuk olmasını, yazın ise sıcak olmasını engeller. Cam yüzeyinde oluşan buğulanmaları standart çift camlara göre geciktirir. Konutlar ve ticari binalarda rahatlıkla kullanılabilirler.

Eviniz için hangi Isıcam uygundur?

Her iklime uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik bir Isıcam ürünü bulunmaktadır. Hangi Isıcam ürünün tercih etmeniz gerektiğini ise yaşadığınız coğrafyaya ve evinizin konumuna göre belirleyebilirsiniz..

Sadece ısıtılan ortamlarda Isıcam Sinerji veya Isıcam Sinerji 3+, hem ısıtılım hem soğutulan ortamlarda ise Isıcam Konfor veya Isıcam Konfor 3+ ürünü tercih etmenizi öneririz.

Doğu Anadolu bölgemiz gibi soğuk iklim kuşaklarında Isıcam Sinerji veya Isıcam Sinerji 3+, Marmara bölgemiz gibi ılıman kuşaklarında veya Ege ile Akdeniz bölgemiz gibi sıcak iklim kuşaklarında ise Isıcam Konfor veya Isıcam Konfor 3+ ürünün kullanılmasını öneririz.

Hangi Isıcam Hangi Şehirlerde Kullanılmalı?

Hangi Isıcam Ürünü Evinize Uygundur